logo header american advenure bile

work and travel

  plavčík v usa

work

Lokality

» Washington DC

» Maryland

» Virginia

» Pennsylvania

» New Jersey

» Delaware

podmínky

» $11.00 – $14.00/hod.

» garantovaných 45hod. týdně (reálně mezi 45 – 55hod.)

» platný American Red Cross lifeguarding certifikát

ubytování

» nájem $105-$120/týdně

» vratný depozit za apartmán

» garance ubytování s partnerem nebo kamarádem

» doprava na bazén: pěšky, kolo, auto, MHD

plavčík v USA jirka
work and travel san francisco
usa new york statue of liberty
lifeguard Barbora
Z

výhody

Program Work and Travel je nejjednodušší cesta, jak legálně vycestovat a pracovat v USA. Je to skvělá příležitost pro získání nových přátel z různých koutů světa a poznání cizí kultury. Navíc si vypiluješ angličtinu a také si něco vyděláš na pozdější cestování.

}

délka pobytu

Pracovat můžeš v období od 15. května do 15. září a po skončení víz máš ještě 30 dní na cestování po státech. Domů se však musíš vrátit minimálně den před začátkem zimního semestru.

účast na w&t

Základní podmínky k možnosti pracovat jako plavčík v usa a zúčastnit se programu Work and Travel jsou tři. Jsi denní student VŠ nebo VOŠ. Je ti mezi 18-28. Máš alespoň základy angličtiny.

travel

užitečné info

f.A.Q.

Můžu se programu zúčastnit a pracovat jako plavčík v usa, ikdyž nejsem student?

Taková možnost není. Program Work and Travel je určený pouze pro denní studenty vysokých a vyšších odborných škol, kteří mají úspěšně ukončený zimní semestr a mohou na ambasádě doložit potvrzení o studiu, které není starší než 30 dní.

Co když jsem v posledním ročníku?

Studenti z končících ročníků se programu zúčastnit mohou a platí pro ně stejné podmínky jako pro ostatní účastníky. Musí se vrátit domů maximálně den před začátkem výuky v zimním semestru. Při pohovoru na ambasádě navíc doloží potvrzení o pokračování v dalším studiu případně potvrzení z práce, do které se chystají nastoupit.

Musím jít na Work and travel přes agenturu?

Teoreticky ne, v praxi však ano. Pokud si sám nebo sama najdeš sponzora víz, který s tebou jako s jednotlivcem bude komunikovat a vydá ti formulář DS-2019, pak agenturu potřebovat nebudeš. Američtí sponzoři ale se studenty v případě J-1 Work and Travel přímo nespolpracují. Proto je nutné najít si dobrého zprostředkovatele, například nás, American Adventure! 🙂

Kdo je sponzor víz?

Sponzorem víz je americká společnost, která vydává formulář DS-2019 potřebný k žádosti na udělení J-1 víza. Sponzor také pro studenty zebezpečuje pojištění a funguje jako kontakt na kterého se studenti mohou obrátit v případě nějakého závažnějšího problému. My spolupracujeme se dvěma ověřenými sponzory, United Work and Travel a CENET.

Co je formulář DS-2019?

DS-2019 je dokument, který vydává americký sponzor víz. Tento formulář je potřebný na ambasádě k žádosti o J-1 vízum. DS-2019 určuje období, kdy budeš mít platné vízum a kdy bude platit v USA tvoje pojištění. Bez DS-2019 není možná účast na Work and Travel.

Jak dlouhý může být můj pobyt v usa?

Díky Work and Travel můžeš v USA legálně pracovat po dobu až 4 měsíců mezi 15. květnem a 15. září. Navíc pak máš 30 dnů na cestování. Podmínkou však je, vrátit se alespoň jeden den před začátkem zimního semestru. Tato podmínka platí i pro studenty již končících ročníků, kteří se už ve studiu dále nechystají pokračovat.

co je sevis?

SEVIS – Student and Exchange Visitor Information System. Je to online systém, který využívá Department of Homeland Security na získání informací o lidech, kteří vstupují na území USA na F-1, M-1 a J-1 víza. Do tohoto systému uvedeš do 10 dnů od svého příchodu do USA informace o adrese svého pobytu, zaměstnavateli, kontakt na tebe a na tvojí kontaktní osobu. Později se v průběhu léta musíš do systému jednou měsíčně přihlásit. Na tuto povinnost budeš dostávat na email upozornění od svého vízového sponzora.

Jaké má plavčík v usa povinnosti?

Jako plavčík budeš mít kromě sledování lidí ve vodě taky další povinnosti, tzv, secondary responsibilities. Budeš kontrolovat pool passy, díky nimž, můžou lidi přijít na bazén. Budeš se starat o čistotu jak v samotném bazéně, tak kolem něj. Každou hodinu zkontroluješ hodnoty chlóru a pH vody.