logo header american advenure bile

5 rad pro Work and Travel “first timery”

Publikováno 30.05.2020

Být součástí Work and Travel USA programu je zážitek na celý život! Získáte kupu zkušeností, navážete mezinárodní přátelství, vyzkoušíte si práci v anglicky mluvícím kolektivu a co je nejpodstatnější, budete cestovat a poznávat svět. Dostat se na Work and Travel program do USA je snažší, než si můžete myslet. A to zejména s American Adventure! Přemýšlíte nad účastí v programu? Tady jsou rady pro vás:

Správná agentura

Na to, abyste se jako studenti dostali do Ameriky na Work and Travel program, potřebujete najít v Česku společnost nebo recruitera, který vám pomůže s vybavením potřebných dokumentů (DS-2019 formulář, pracovní smlouva, víza, pojištění) a který spolupracuje se zámořskými vízovými sponzory či zaměstnavateli. Agentury se liší zejména výškou poplatků, služby jsou více méně podobné. Při výběru agentury si dávejte pozor na skryté platby, o kterých vás možná agentura na začátku neinformuje a objevíte je až v procesu vyřizování programu. U nás v American Adventure razíme transparentní přístup k našim studentům a už předem víte konečnou cenu programu. Na vaše podněty odpovíme co nejrychleji, není problém domluvit si osobní schůzku. S American Adventure půjdete do USA připraveni!

Dobrá pracovní pozice

Máte na výběr několik typů Work and Travel programů. Ten nejoblíbenější je program s prací bazénového plavčíka. Již před odchodem do Ameriky dostanete pracovní smlouvu od jedné z našich partnerských plavčických společností na průměrně 48 až 55 hodin týdně s platem začínajícím od $ 11.00 / hod. V případě, že si vyberete tento program, musíte absolvovat American Red Cross plavčický kurz, který trvá 3 dny. Kurzy pořádáme každoročně dva, a to v Praze a Bratislavě. Termíny kurzů jsou většinou v druhé polovině března.

work and travel - plavcik
Práce plavčíka je jedna z nejoblíbenějších pozic ve Work and Travel programu.

Koupě výhodné letenky

Koupě letenky je již na samotném účastníkovi Work and Travel programu. Se zkušeností se nám potvrdilo, že je lepší koupit letenku s troj či čtyřměsíčním předstihem, abyste ji nepřeplatili. K nejčastějším cílovým destinacím patří New York, Washington, DC či Philadelphia. Pokud však potřebujete přijít do DC, nebojte se koupit si letenku do NY, rozdíl v cenách je někdy i 200 EUR a autobus z NY do DC stojí v průměru 25 USD. Mnohé letecké společnosti mají přibližně v březnu / dubnu akce na letenky do států, ale musíte se rozhodnout rychle, protože místa se vyprodají během několika hodin. Ceny takových letenek se pohybují přibližně na hranici 400 eur, mimo akce počítejte s cenou přibližně 550-650 eur. Plavčické společnosti často dělají pick up z letiště, ale v některých případech se budete muset dostat do officu sami.

route 66
Nejznámější dálnice v USA – Route 66.

Zavazadla

Mnoho otázek, které se vám mohou naskytnout, jsou ohledně zavazadel a věcí, které byste si měli s sebou do USA na Work and Travel program sebrat. Určitě si nemusíte brát hromady oblečení, protože ceny v retail shopech jsou opravdu nízké a dobře si přes léto nakoupíte! Stačí vám pár věcí, protože budete většinu svého času trávit v uniformě. Zapomeňte na jídlo nebo alkohol, ceny jsou srovnatelné s českými, alkohol je často i levnější. Maximálně však můžete přenést 1 litr alkoholu, pokud je vám samozřejmě alespoň 21. Dávejte si pozor na nadváhu zavazadel, aby se vám nestalo, že ještě před odletem budete muset zaplatit několik desítek eur jen pro to, že berete s sebou zbytečnosti. Mléčné výrobky a maso se převážet nesmí.

Plánovaní cestování

Během svého pracovního léta budete mít možnost cestovat přes své dny volna. To opravdové cestování však přichází až po ukončení sezóny. Pokud nemáte partu, spojte se s lidmi ve vašem okolí, vyjde vás to cenově levněji. Pronájem auta, ubytování v hostelech, benzín. Ceny vnitrostátních letenek jsou nízké, takže se vyplatí přesouvat i letadlem. Pokud se chystáte pronajmout si auto, mějte připravený mezinárodní řidičský průkaz a počítejte s tím, že pokud nemáte věk nad 25, budete muset zaplatit tzv. young driver fee a zvýší se vám i pojištění. V žádném případě nejezděte se zavazadly, odložte si je u známých v okolí města, ze kterého letíte domů. Cestování jen s příručním zavazadlem je tak levnější a pohodlnější. Nerezervujte si ubytování během cest za každou cenu s předstihem. Hotely a jiná ubytovací zařízení často vyprodávají volné pokoje za nízké ceny v den, kdy se máte ubytovat. Například v Las Vegas tak můžete bydlet v luxusní King size pokoji s vířivkou za 50 USD na noc.

parta na cestování
Nejlepší je cestování v partě. A to se ani nemusíte před Work and Travel znát.

Práce

Cestování

rady

Může tě zajímat

Pronájem automobilu

Pronájem automobilu

Určitě se všichni, více než na sezónní práci v USA, těšíte na část spojenou s cestováním a pronájem automobilu bude mnoho z vás využívat. Plány jsou nepochybně velké a zřejmě plánujete na přesuny...

read more