logo header american advenure bile

Vendy a její super léto v Americe na druhou

Publikováno 04.01.2021

Někdy je těžké udělat první krok a vycestovat za velkou louži na celé léto v Americe. Vendula Celuchová se tak rozhodla bez toho, aniž by znala skupinu holek, se kterými měla bydlet. O jejím né jednom, ale hned dvou létech v USA si přečti v našem rozhovoru s ní.

Na Work and travel léto v americe si šla poprvé s lidmi, které jsi neznala a skončilo to super tripem po Californii, kde jste si s holkama dali společné tetování. Jak vás to napadlo?

Nápad strávit léto v Americe mi vnukla moje kamarádka. Neshodly jsme se ale na typu práce, kterou bychom v Americe chtěly dělat. Krátce poté mi kamarád úplnou náhodou u piva začal vyprávět o svých zkušenostech s Work and Travel, kdy pracoval jako plavčík. Říkal, že dává dohromady partu lidí i na tento rok, tak jestli se nechci přidat! Bez dlouhého váhání jsem mu na to kývla. Stejnou náhodou se takhle zmínil ještě jeho dalším dvěma kamarádkám, které nakonec taky jely. Jednou před odletem jsme se s holkama potkaly, ale rozhodně jsem nečekala, že se z toho vyklube takové přátelství. Přes léto v Americe jsme se všechny sblížily a následně jsme se rozhodly si společně pronajmout auto a procestovat Californii. Bylo to 12 dní tak intenzivních a úžasných, že jsem následně měla pocit, že holky znám celý život. Náš roadtrip končil v Las Vegas, a to by nebylo ono, kdybychom tam neprovedly něco šíleného. Tak jsme se v den odletu rozhodly dát si společné tetování. Již při letu domů jsem za něj byla hrozně ráda, protože mi tetování utvrzovalo v tom, že se to všechno opravdu stalo a nebyl to pouhý sen…

Jeden rok nestačil, šla jsi znovu. Proč?

Do Ameriky jsem původně jela s tím, že to bude fajn zkušenost tam pracovat jedno léto a pak trochu pocestovat. Ale když jsem poté při cestování viděla, jak je Amerika rozmanitá a kolik je tam toho k vidění, tak mi bylo jasné, že se tam ještě musím vrátit! A taky že jsem se hned další léto vrátila.

Jakými argumenty by jsi přesvědčila kámošku, která ještě v USA nebyla, aby jela s tebou na Work and travel?

Myslím, si, že by stačilo ukázat pár mých fotek a videí a ani bych nemusela nic říkat. Ale určitě bych kdyžtak vyzdvihla to, že je to naprosto skvělá příležitost, jak člověk může vidět kus Ameriky. Přes léto v Americe si člověk vydělá dost peněz, pozná kopu skvělých lidí a následně má tu možnost cestovat. Za ty dvě léta jsem si našla kopu přátel jak v Americe, tak i z ostatních koutů světa, a procestovala celou Californii a následně ostrovy v Karibském moři, což myslím, že mluví za vše.

Léto v Americe
Pravidelný in-service trenink.

Jaké je tvoje zatím nejoblíbenější místo / město v Americe?

Asi musím říct San Francisco. Strávily jsme tam sice pouze jeden den, ale to město mě učarovalo a dýchala z něho tak skvělá atmosféra, že jsem věděla, že se tam musím vrátit. Nyní plánuju, že se tam budu hlásit na studijní zahraniční pobyt skrz moji školu.

Během léta v USA si skočila z letadla a proletěla se helikoptérou nad New Yorkem. máš ještě něco adrenalínového na tvém americkém bucket listě?

Tyto vzpomínky mi stále dokážou vykouzlit úsměv na tváři! Rozhodně vím, že si skok padákem i let helikoptérou ještě někdy musím zopakovat. To byly takové dva moje největší sny, které jsem si již splnila. Kromě toho jsem si vyzkoušela potápění nebo plavání s rejnoky na Kajmanech a jediné, co jsme nestihly, je projet se na koních na pláži, což sice není zas takový adrenalin, ale rozhodně to je na mém americkém bucket listě.

Bydlení s lidmi z jiných kultur může být náročné. Co nejvíce crazy si zažila na apartmáně?

První léto v Americe jsme s kamarádkou Zuzkou bydlely první týdny s třema klukama z Dominikánské republiky. Po příjezdu jsme z toho byly trochu vystrašené, protože přeci jen je to úplně jiná kultura, ale všechny naše obavy zmizely hned po prvních minutách, kdy nám kluci hned nabídli večeři s tím, že musíme mít strašný hlad po tak dlouhé cestě. Byli všichni moc hodní, ale zároveň opravdu šílení! V domě neustále hrála hudba, tančilo se (a že ty jejich tance stojí za to, haha), zpívalo… Ale aspoň jsme měli veselo!

Vendy-v-karibiku
Cruise v Karibiku.

Je na Americe něco, co tě vysloveně štve a nevěděla bys s tím dlouhodobě žít?

Asi některé vlastnosti Američanů. Občas je s nimi těžké vyjít, jelikož mají tendence se na člověka usmívat, ale za zády pak pomlouvat nebo mu dělat problémy. To ale samozřejmě neplatí pro všechny! Poznala jsem i řadu skvělých Američanů. No a mimo to například jejich zdravotnický systém, což ani nemusím rozebírat, to je rozhodně jeden z důvodů, proč bych tam nechtěla žít.

Co tě nejvíce překvapilo, když jsi poprvé přiletěla do usa?

V předchozí odpovědi jsem zmiňovala povahu Američanů, a tu musím zmínit i tady. Tentokrát ale v dobrém slova smyslu. Chvíli mi trvalo si zvyknout, že je v US úplně normální, že tě lidi osloví na ulici nebo v obchodě jenom, že si třeba chtějí povídat… To se mi v Česku rozhodně nestává.

Máš ještě nějaký další americký cestovatelský sen?

Jasně, že mám! A ne jeden, ale ten největší je momentálně Hawaii, což je také důvod, proč se těšíme na léto v Americe a chceme se na Work and Travel ještě vydat a splnit si tento sen.

Seskok-padakem
Seskok padákem v Ocean City.

Práce

Cestování

rady

Může tě zajímat

Pronájem automobilu

Pronájem automobilu

Určitě se všichni, více než na sezónní práci v USA, těšíte na část spojenou s cestováním a pronájem automobilu bude mnoho z vás využívat. Plány jsou nepochybně velké a zřejmě plánujete na přesuny...

read more