logo header american advenure bile

Pracovat jako bazénový plavčík v USA?

Publikováno 19.07.2020

Upřímně řečeno, sto lidí, sto chutí. Pracovat jako plavčík v Americe v rámci programu Work and Travel může být skvělá životní zkušenost, ale také to pro vás může být ta nejnudnější práce na světě. Může to být pro vás způsob, jak se zdokonalit v mnoha věcech, protože budete mít dostatek volného času pro sebe. Na to, abyste se stali plavčíkem v USA, je třeba, abyste úspěšně absolvovali plavčický kurz od American Red Cross, který vám my, jako American Adventure, nabízíme.

Plavčík – čas na bazéně

Být plavčík, znamená být zodpovědný a plně přítomný. Budete mít čas na zábavu, čtení knih, opalování se, plavání, mluvení s rezidenty či kolegy, ale v první řadě musíte dbát na bezpečnost lidí v bazénu. Ta je prvořadá, ať se vám to může zdát jakkoli přehnané. Vaší povinností a prací je zejména dávat pozor a předcházet zraněním či chování, které k nim mohou vést. Takže, pokud budete mít člověka v bazénu, vaší prací je sednout si na židli, vzít si rescue tube a sledovat ho. Když bude bazén prázdný, je třeba zkontrolovat toalety, kvalitu vody a pool deck. Pokud je vše čisté, chemie vody v pořádku a lidé jsou mimo bazénu, máte čas na sebe. Nemůžete sice opustit bazénový komplex (v angl. Pool facility zní lépe), ale můžete si číst knihu nebo si zaplavat. Někteří Supervizoři jsou okej také s notebooky v guard Room, pokud v bazénu a na pool decku není nikdo, ale obecně nejsou povoleny.

Plavčík měří kvalitu vody.
Chlór a pH vody se měří každou hodinu.

Typy bazénů a váš supervizor

Obecně jsou dva druhy bazénů, a to jsou single guard bazény, kde je jeden plavčík a multi guard bazény, kde je plavčíků více. Záleží na velikosti bazénu. Na single Guard je skvělé to, že většinou je ten bazén váš během celého léta a lidé si na vás zvyknou, pokud budete na ně milý a slušný, tak si vás oblíbí a budou si vás hýčkat (nosit vám jídlo, peníze, vozit na výlety , pozvou na večeři, …). Na multi guard budete mít zase kolegů, se kterými se můžete během bouřky zabavit (samozřejmě v mezích). Připravte se na to, že pracovat budete přibližně 8 až 12 hodin denně, v týdenním průměru 48 až 55 hodin. Většinou se bazény otevírají ráno mezi 9-tou a 12-tou a zavírají se mezi 19-tou a 20-tou, v závislosti na konkrétním bazénu. Rozvrh směn na týden budete dostávat vždy pár dní dopředu a počítat můžete s jedním až dvěma dny volna týdně.

Plavčík se stará o čistotu bazéna.
Plavčík se stará o čistotu bazéna.

Najděte si aktivitu, kterou budete dělat na bazénu ve volném čase, když nebudete mít žádné lidi nebo bude špatné počasí. Vezměte si s sebou knihy, učte se cizí jazyk, cvičte, zaplavejte si a udržujte se zaneprázdněni. Často budete v práci i když bude pršet a celý den budete mít jen pro sebe. Nezapomínejte však na to, že “Safety is a priority” a pokud si nebudete plnit těch pár povinností, které budete mít, léto se vám velmi líbit nebude. Práce plavčíka je sice jednoduchá, ale odpovědná zároveň a je třeba si to uvědomit a dbát na bezpečnost.

Vaším přímým nadřízeným bude váš supervizor, na kterého se můžete kdykoliv obrátit, ale mělo by se jednat zejména o pracovní záležitosti, ne o vaše soukromé požadavky. Jak se budete vy chovat a vykonávat svou práci, tak se bude on chovat k vám. Může vám přidat extra hodiny, ale i vám je zkrátit, dát warning a v tom nejhorším případě i vyhodit. Nicméně, může vás odvézt do obchodu, na párty, vzít na výlet a pomoci s čím budete potřebovat. Vše je jen na vás. Myslete ale na to, že i supervizor má po pracovní době právo na soukromý život a když to není nezbytné, zkuste ho kontaktovat přes den.

Práce

Cestování

rady

Může tě zajímat

Pronájem automobilu

Pronájem automobilu

Určitě se všichni, více než na sezónní práci v USA, těšíte na část spojenou s cestováním a pronájem automobilu bude mnoho z vás využívat. Plány jsou nepochybně velké a zřejmě plánujete na přesuny...

read more